NLP – neurolingwistyczne programowanie

„Uważaj na swoje myśli – stają się wszak słowami.
Uważaj na swoje słowa – stają się czynami.
Uważaj na swoje czyny – stają się nawykami.
Uważaj na swoje nawyki – stają się charakterem.
Uważaj na swój charakter – on staje się twoim losem”
Frank Outlaw

NLP – neurolingwistyczne programowanie obejmuje trzy elementy: „neuro” oznacza, że wszystkie nasze zachowania są wynikiem procesów neurologicznych, „lingwistyczne” wyjaśnia sposób, w jaki się komunikujemy, jak wpływamy na innych i na siebie za pomocą słów, natomiast poprzez odpowiednie „programowanie” możemy uzyskać konkretne cele, nawyki, przekonania.

Czy możemy wpływać na swoje zdrowie?

Czy takie stany jak depresja, wrogość, samotność, emocje jak złość, uraza, odczucia typu „jestem nic nie warta/nie warty”, „do niczego się nie nadaję”, „jestem brzydka, gruba i nikt mnie nie kocha” sprawiają, że nasze zdrowie kwitnie?

Czy pozytywne stany takie jak miłość, współczucie, poczucie bycia potrzebnym i wartościowym mogą powodować, że nie chorujemy lub nawet przywrócić nam zdrowie?

Oczywiście, że tak! Nasze ciało, umysł, mózg automatyczny to jeden system. Nie tylko zachowania innych osób wobec nas czy nas wobec innych powodują odczucia, ale także nasze własne myśli mogą je powodować. Manifestują się na poziomie fizycznym wpływając na biologię naszego ciała.

Poprzez umiejętnie zastosowane techniki NLP możesz świadomie kształtować swój wizerunek, kierować emocjami, eliminować ograniczające Cię nawyki, przekonania, szczęśliwie budować relacje z innymi ludźmi, osiągać bez dotychczasowego wysiłku satysfakcję i spełnienie w życiu.

Po dekodowaniu biologicznym konkretnego problemu (czy to choroba, czy niekorzystne zachowanie), uświadomieniu sobie jakie jest jego źródło, warto zmienić sposób korzystania ze swojego umysłu by dotrzeć do zasobów, które nie były dostępne w dotychczas stosowanym modelu rzeczywistości.